جمعه ۱۳۸۷/۰۲/۲۷

فرماندار: بحران بی آبی روستای چنار در مه ولات برطرف میشود

فرماندار مهولات گفت: بحران بی آبی روستای چنار از توابع شهرستان مه ولات برطرف میشود.
به گزارش خبرنگار مهر در مه ولات، سید حمید موسوی به همراه جمعی از مدیران ظهر امروز در انجام برنامه ده ­گردشی از نزدیک مشکلات و مسائل روستای چنار از توابع بخش شادمهر را مورد بررسی قرار دادند.
فرماندار مه ولات با اشاره به سابقه مذهبی و فرهنگی مردم این روستا، تقدیم شش شهید توسط مردم روستای چنار به انقلاب اسلامی و وجود شخصیتهای خدمتگذار از سطح این روستا در مناسب کشوری را دلیلی بر جایگاه ممتاز این روستا دانست و گفت: اینکه ناهنجاری اجتماعی، اعتیاد و... به هیچ عنوان نتوانسته به این روستا رسوخ کند، دلیل روشنی بر اعتقادات محکم مردم دیندار روستای چنار است.
در این دهگردشی همچنین مشکلات روستا توسط عضو شورای اسلامی این روستا مطرح و مسئولان مربوطه پاسخ لازم را در این زمینه ارائه کردند.
مشکل کمبود آب شرب، ایجاد مشکلات ناشی از رهاسازی فاضلاب های روستا با توجه به کوهستانی بودن منطقه، عدم آنتندهی تلفن همراه و شبکههای تلویزیونی، بهسازی روستا، مشکلات بهداشتی، خسارات سرمازدگی و خشکسالی و تعارضات مردم به منابع طبیعی از جمله مشکلات روستای چنار بود.
 مهمترین مشکل این روستا، مسئله آب شرب بود که رئیس آبهای روستایی از اختصاص 500 میلیون ریال جهت رفع این مشکل خبر داد. روستای چنار بیش از 1100 نفر جمعیت دارد.
نوشته شده توسط رضا در 9:24 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۲/۲۵

يك مسؤول: خشكسالي، مراتع مه ولات را نابود كرد

مه ولات - خبرنگار قدس: رئيس اداره منابع طبيعي شهرستان مه ولات گفت: بر اثر خشكسالي بخش زيادي از مراتع اين شهرستان از بين رفته است.خشكسالي، مراتع مه ولات را نابود كرد
بهروز فتحي مقدم گفت: مه ولات با وسعت حدود 335 هزار هكتار از نظر اقليمي جزو مناطق خشك است كه 75 درصد آن را بيابان تشكيل مي دهد.
وي افزود: در سال گذشته براي مقابله با بيابان زايي و پيشروي كوير و نيز تثبيت شنهاي روان، در سطح 400هكتار از كانونهاي بحران، نهالكاري و بذرپاشي گونه هاي تاغ، آرتيپلكس و قره داغ انجام شده است.
دامداران مه ولات به خاطر جلوگيري از چراي دامها در مراتع و خشكسالي هاي اخير با مشكلات فراواني روبرو شده اند.
خبر ديگري به نقل از فرماندار مه ولات حاكي است با توجه به شرايط اقليمي اين شهرستان، برداشت غلات زودتر از شهرستانهاي ديگر انجام مي شود.
وي تأكيد كرد: دستگاههايي كه به شكلي در برداشت گندم و جو دخيل مي باشند از هم اكنون آمادگي لازم را براي برداشت و خريد تضميني گندم داشته باشند.
سيد حميد موسوي با توجه به اينكه شركت غله و خدمات بازرگاني در شهرستان نمايندگي ندارد، از سازمان تعاون روستايي و اتحاديه شركت تعاوني هاي روستايي مه ولات خواست با بهره گيري از امكانات و ظرفيتهاي انباري خود، در خريد گندم مشاركت نمايند، كه در سال زراعي جاري 15هزار هكتار اراضي اين شهرستان به كشت گندم و جو اختصاص يافته است.
فرماندار مه ولات همچنين در جمع مردم روستاي چنار با اشاره به سابقه مذهبي و فرهنگي مردم اين روستا، تقديم 6 شهيد و وجود شخصيتهاي خدمتگزار از اين روستا در مناصب كشوري را دليلي بر جايگاه ممتاز «چنار» دانست.
در اين ديدار كمبود آب شرب، رهاسازي فاضلاب، عدم آنتن دهي تلفن همراه و شبكه هاي تلويزيوني، بهسازي روستا، مشكلات بهداشتي، خسارتهاي سرمازدگي و خشكسالي و تعارضات مردم با منابع طبيعي از جمله مهمترين مشكلات اهالي عنوان شد.رئيس اداره آب و فاضلاب روستايي مه ولات هم در اين ديدار از اختصاص 500 ميليون ريال جهت رفع مشكل كمبود آب شرب خبر داد.

نوشته شده توسط رضا در 16:44 |  لینک ثابت   • 

یکشنبه ۱۳۸۷/۰۲/۲۲

معاون استاندار خراسان رضوي: تفكر شهيد مطهري گنجينه ماندگار انديشه‌هاي اسلامي است

    معاون سياسي اجتماعي استاندار خراسان رضوي گفت: تفكر شهيد مطهري گنجينه‌اي ماندگار است كه مي‌تواند تا سال‌هاي سال راه درست انديشه‌هاي اسلامي را به ما نشان دهد.قهرمان رشيد معاون استاندار خراسان رضوي در محولات هفته بزرگداشت مقام معلم مه ولات

 قهرمان رشيد در جمع فرهنگيان شهرستان مه‌ولات افزود: گروهك متحجر و منحرف فرقان كه دست به ترور شهيد متفكر و فيلسوف كم نظير آيت الله مطهري زد همان مسيري را رفت كه خوارج نهروان انتخاب كرده بودند.

رشيد در ادامه به نقش خطير معلمان در روشنگري و هدايت جامعه اشاره كرد و ادامه داد: وجود رجال بزرگ همچون امام راحل (ره) و شهيد مطهري مرهون وجود معلمان بزرگ براي اين شخصيت‌ها بوده است.

وي تصريح كرد: گفتمان دولت نهم بر مبناي تكريم و ارج نهادن به جايگاه واقعي معلمان است.

رشيد اضافه كرد: در مكتب ما آموزه‌هاي ديني بر مبناي وحي و عقل است اما عقل عصايي است كه در اختيار وحي و قرآن قرار گرفته است.

معاون استاندار با بيان اينكه تاريخ، زاده نمي‌شود بلكه ساخته مي‌شود، خاطرنشان كرد: ايران اسلامي ما با تاريخ كهن و مردان بزرگ، منشا اثر در تاريخ جهان است اما متاسفانه برخي در عرصه فرهنگي مرعوب فرهنگ منحط غربي شده و فكر مي‌كنند ناجي بشريت تفكر غرب است.

وي به رشد اعتبارات شهرستان در حوزه آموزش و پروش اشاره كرد و از احداث يك سالن ورزشي مجهز جهت دانش‌آموزان دختر شهرستان مه ولات خبر داد.

در اين مراسم سيد حميد موسوي، فرماندار مه ولات با بيان اينكه مجموعه آموزش و پروش شهرستان كارنامه مثبتي داشته است، بيان كرد: شهرستان مه ولات در زمينه رشد شاخص‌هاي علمي و آموزشي و توسعه فضاهاي آموزشي جهش قابل ملاحظه اي داشته است.

وي رشد قبولي در مقاطع تحصيلي، ارتقاي جايگاه شهرستان در قبولي كنكور و راهيابي دانش‌آموزان به جشنواره خوارزمي و مسابقات علمي، فرهنگي و ورزشي در سطح كشور، رشد كمك‌هاي خيرين مدرسه ساز و افزايش اعتبارات دولتي در جهت احداث فضاهاي آموزشي را از جمله موفقيت‌هاي آموزش و پروش مه ولات عنوان كرد.

وي اين موفقيت‌ها را مرهون تلاش فرهنگيان دانست و تاكيد كرد: در سايه وحدت و تلاش است كه مي‌توان به اهداف تعيين شده رسيد. 
نوشته شده توسط رضا در 11:24 |  لینک ثابت   • 

شنبه ۱۳۸۷/۰۲/۲۱

مديركل تربيت بدني خراسان رضوي در مه ولات: سرانه فضاي ورزشي استان ‌٤٦/٠ مترمربع است

نهمين گردهمايي روساي ادارات تربيت‌بدني شهرستان‌هاي خراسان رضوي در شهرستان مه ولات برگزار شد.مديركل تربيت بدني خراسان رضوي در مه ولات
سيد حميد موسوي فرماندار و رييس شوراي ورزش مه‌ولات در اين گردهمايي اعلام كرد: در سفر اول رياست جمهور به شهرستان مه ولات، احداث ‌2 سالن سرپوشيده، مجموعه ورزشي ‌1200 نفره، استخر سرپوشيده و ‌4 مجموعه ورزشي روباز روستايي در شهرستان مه ولات به تصويب هيات دولت رسيد كه اجراي آن‌ها باعث تحول در بخش ورزش شهرستان شده است.

وي با اشاره به فعاليت ‌16 هيات ورزشي در مه ولات و ظرفيت‌هاي بالاي اين شهرستان در زمينه ورزش خاطرنشان كرد: ورزشكاران مه ولات با كمترين امكانات توانسته‌اند مقام هاي برتري را در عرصه‌هاي مختلف ورزشي كسب كنند.

همچنين مديركل تربيت بدني خراسان رضوي نيز در اين گردهمايي گفت: سرانه فضاي ورزشي استان از ابتداي تاسيس تربيت بدني تا سال ‌84 مقدار ‌23/0 مترمربع بود كه از اين مقدار ‌13/0 مترمربع فضاي سرپوشيده بود اما طي دو سال گذشته اين رقم به ‌46/0 مترمربع رسيد كه بخش عمده آن، فضاهاي سرپوشيده است.

افشين داوري با اعلام اينكه در سفر دوم رياست جمهوري و هيات دولت به خراسان رضوي اعتبارات قابل توجهي به ورزش اختصاص يافت، بيان كرد: از اين اعتبارات ‌310 ميليارد ريال جهت هزينه در سطح استان به ما ابلاغ شده است كه ‌40 ميليارد ريال آن جهت توسعه ورزش روستاها و باقي به صورت تخصصي متناسب با تجارب و استعدادهاي شهرستان‌ها اختصاص خواهد يافت.

داوري اظهار داشت: در سه سال باقيمانده از برنامه توسعه، بالغ بر يك هزار و ‌170 ميليارد ريال پيش‌بيني اعتبار براي استان داريم كه بخشي از آن براي مجموعه ورزشي ثامن الائمه(ع) و ايجاد دهكده المپيك هزينه خواهد شد.

وي اظهار داشت: سرانه فضاي ورزشي شهرستان مه‌ولات ‌7/0 مترمربع است كه اين مقدار در خراسان رضوي ميزان بالايي محسوب مي شود.

مديركل تربيت بدني يادآور شد: امسال در اين شهرستان گود باستاني و خانه كشتي به صورت تلفيقي احداث و با تامين اعتبار عمليات احداث استخر سرپوشيده مه ولات ادامه خواهد يافت.

در اين مراسم حجت‌الاسلام و المسلمين بهمني، امام جمعه مه‌ولات نيز بر لزوم تلاش براي فرهنگسازي در ورزش، تصريح كرد: انقلاب ما يك انقلاب فرهنگي است لذا در همه امور اول بايستي نگاه فرهنگي داشته باشيم.

وي اضافه كرد: يكي از راه‌هايي كه مي‌تواند به كاهش ناهنجاري‌ها در جامعه بيانجامد، توجه به ورزش ا
نوشته شده توسط رضا در 23:58 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۲/۱۸

5 نانوايي متخلف در مه ولات جريمه شدند

مه ولات-خبرنگار قدس: در جلسه كميسيون تعزيرات آرد و نان شهرستان مه ولات ، پنج نانوايي متخلف جريمه شدند.اين نانوائيها به علت كسر آرد- رعايت نكردن بهد اشت و كيفيت نامرغوب نان در مجموع به پرداخت يك ميليون و 570 هزار ريال جريمه نقدي محكوم شدند.
نوشته شده توسط رضا در 16:36 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۲/۱۸

پايان مسابقات واليبال جام دهياريهاي مه ولات

همزمان با هفته شوراها از سوي هيأت ورزشي روستايي شهرستان مه ولات يك دوره مسابقه واليبال تحت عنوان دهياريهاي بخش مركزي برگزار شد.در اين مسابقات 6 تيم از روستاهاي تابعه بخش مركزي مه ولات به مدت يك هفته با هم رقابت كردند كه در پايان پس از انجام 15 بازي تيمهاي دهياري عبدل آباد - مهنه و حسن آباد به ترتيب بر سكوي اول تا سوم ايستادند.

نوشته شده توسط رضا در 4:39 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۱۳۸۷/۰۲/۱۶

احداث حوزه علميه مه ولات با كمك خيرين

امام جمعه مه ولات در گردهمايي ماهانه روحانيان اين شهرستان گفت: مردم خير شهرستان مه ولات تاكنون 600 ميليون ريال براي احداث حوزه علميه شهرستان كمك كرده اند.
خبر ديگري نيز حاكي است، در گراميداشت هفته مقام معلم از سوي انجمن شعر كانون فرهنگي تربيتي شهيد عنصري شهرستان مه ولات مراسم شب شعر در محل اين كانون برپا شد.
نوشته شده توسط رضا در 22:41 |  لینک ثابت   • 

یکشنبه ۱۳۸۷/۰۲/۱۵

خطیب جمعه مه ولات؛ درخواست استقرار هلال احمر در شهرستان

خطيب جمعه مه ولات در خطبه نماز جمعه به روز بزرگداشت شيخ صدوق اشاره كرد و ضمن تجليل از اين عالم بزرگوار، گفت: شيخ صدوق مؤلف يكي از كتب اربعه شيعه بوده و خدمات وي به جهان تشيع بسيار چشمگير است.
وي همچنين به روز جهاني صليب سرخ اشاره و اظهار اميدواري كرد: بزودي اداره هلال احمر در شهرستان مه ولات استقرار يافته و فعاليت خود را آغاز نمايد.
حجة الاسلام والمسلمين بهمني همچنين به روز ماما اشاره و از خدمات اين قشر زحمتكش نيز تقدير كرد.
نوشته شده توسط رضا در 4:58 |  لینک ثابت   • 

شنبه ۱۳۸۷/۰۲/۱۴

یادی از روزهای تباهی

در زمستان سال گذشته ۲۸ هزار راس دام شهرستان مه ولات بر اثر سرما تلف شده اند

سرمای زمستان 86 مه ولات خسارات به دام

 

سرمای زمستان 86 مه ولات خسارات به دام

 

سرمای زمستان 86 مه ولات خسارات به دام

 

سرمای زمستان 86 مه ولات خسارات به دام

سرمای زمستان 86 مه ولات خسارات به دام

(برای مشاهده تصاویر در اندازه بزرگ روی هر کدام کلیک کنید!)

خشکسالي باعث شده است که هيچ گونه مرتعي در مه ولات نداشته باشيم و دامداران براي تغذيه دام خود مجبور به استفاده از نان خشک شده اند.

نوشته شده توسط رضا در 6:17 |  لینک ثابت   • 

جمعه ۱۳۸۷/۰۲/۱۳

کشاورزي قرباني خشکسالي يا سرما

مدير جهاد کشاورزي مه ولات گفت: اين شهرستان تا 5 سال آينده ديگر نمي تواند سالانه 40 هزار تن انار توليد کند.


غلامحسين ساربان در گفت و گو با خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) _ منطقه خراسان، با بيان اين مطلب افزود: بيشترين خسارت سرما مربوط به بحث هاي باغباني بوده است به طوري که 2 هزار و 300 هکتار باغات انار که 3 هزار خانوار از آنها امرار معاش مي کردند به کلي از بين رفت.


مدير جهاد کشاورزي مه ولات تصريح کرد: سرما 100 درصد از باغات انار مه ولات را از بين برده است، به طوري که حتي يک درخت اناري که سبز باشد در شهرستان وجود ندارد.


وي با بيان اين مطلب که 120 اره برقي کار حذف باغات انار را انجام مي دهند، ادامه داد: باغات انار شهرستان مه ولات در طول سال هاي گذشته تاثير زيادي را بر روي تامين درآمد، اشتغال، صادرات، ارزآوري خارجي و جاذبه اکوتوريستي داشته اند.


مدير جهاد کشاورزي مه ولات اظهار کرد: اين شهرستان تا 5 سال آينده ديگر نمي تواند سالانه 40 هزار تن انار توليد کند و به کشورهايي همچون ژاپن و کره جنوبي صادرات اين محصول را داشته باشد.


ساربان با اشاره به اينکه به طور متوسط سالانه باغات انار مه ولات 10 ميليارد تومان در آمد داشته اند، بيان کرد: اگر در طي سال هاي گذشته باغداران انار ميليون، ميليون مي شمردند، حالا مي بايستي هزار توماني، هزار توماني از زير خاک پيدا کنند.


وي افزود: پيشنهاد داده ايم تا خسارت سرما را در زمان برداشت محصول تامين کنند چرا باغداران هم انگيزه احياء باغات هم به لحاظ در آمدي اميد داشته باشد.


وي ادامه داد: علاوه بر اينکه احياء باغات سرمازده نياز به مديريت يکپارچه و واحد دارند مي بايستي بر روي بعدهاي اقتصادي، رواني و کشت هاي جايگزين هم تحقيقات شود تا اين بحران را به سرما تبديل کنيم.


وي گفت: شهرستان مه ولات 11 هزار هکتار باغ پسته دارد که از اين ميزان 7 هزار هکتار آن بارور مي باشد که سرما باعث ناسازگاري در گرده افشاني آنها شده اند و نتيجه آن کاهش 20 تا 30 درصدي محصول پسته را در برخواهد داشت.


مدير جهاد کشاورزي مه ولات تصريح کرد: سرما به بخش دام و زراعت 840 ميليارد ريال خسارت وارد کرده است که از اين ميزان تنها 550 ميليارد ريال آن به باغات انار اختصاص دارد.


وي اذعان کرد: يکي ديگر از خسارت سرما به بخش دام بوده است به طوري که 28 هزار راس دام اين شهرستان بر اثر سرما تلف شدند.


ساربان با اشاره به اينکه در شهرستان مه ولات در سال زراعي گذشته 158 ميليمتر باران باريده است که اين ميزان در حال حاضر در سال زراعي جاري بالغ بر 42 ميليمتر است، افزود: خشکسالي باعث کاهش 60 درصد عملکرد محصولات کشاورزي خواهد شد.


وي خاطر نشان کرد: خشکسالي باعث شده است که هيچ گونه مرتعي در مه ولات نداشته باشيم و دامداران براي تغذيه دام خود مجبور به استفاده از نان خشک شده اند که به همين دليل مجبور شديم بين 8 تا 10 هزار راس دام مازاد خريداري کنيم.

نوشته شده توسط رضا در 23:40 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۲/۱۲

رشد 60 درصدي اعتبارات مه ولات در سالجاري

فرماندار مه ولات با اشاره به سفر دوم هيئت دولت به استان و شهرستان، از رشد 60 درصدي اعتبارات شهرستان سالجاري خبر داد.

حميد موسوي امروز در جلسه شوراي اداري اين شهرستان سفرهاي استاني كه مورد تاييد مكرر مقام معظم رهبري است را در راستاي اصل مهم عدالت محوري دانست و افزود: مصوبات بسيار مهمي براي شهرستان‌ها در جلسه هيات دولت در مشهد مقدس به تصويب رسيد.
وي حضور وزرا و نمايندگان ويژه دولت در شهرستان‌ها را در راستاي شعار توجه به همه نقاط كشور و تقسيم عادلانه اعتبارات و امكانات دانست و گفت: از بركات مصوبات هيات دولت رشد 60 درصدي سقف اعتبارات شهرستان مه ولات در سالجاري نسبت به سال قبل است.
فرماندار مه ولات در ادامه با اشاره به سالگرد شهادت شهيد مطهري و هفته معلم، وظيفه معلمين را در پيشبرد اهداف انقلاب اسلامي خطير دانست و تاكيد كرد: اخلاص و توجه به رضاي خدا بايد در همه عرصه‌ها مد نظر قرار گيرد.
وي همچنين به هفته كار و كارگر اشاره كرد و ضمن تقدير و تشكر از خدمات جامعه كارگري در سازندگي و پيشرفت كشور گفت: كارگران قشري زحمتكش هستند كه با كمترين توقع، بيشترين خدمت را انجام مي دهند.
موسوي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به برگزاري موفقيت آميز انتخابات مجلس شوراي اسلامي مشاركت 71 درصدي مردم شهرستان مه ولات در انتخابات مجلس هشتم را ستود و گفت: انتخابات در اين شهرستان در كمال سلامت برگزار شد.
امام جمعه مه ولات نيز در جلسه شوراي اداري مه ولات با اشاره به سالروز شهادت علامه مطهري گفت: تمام دوران زندگي شهيد مطهري پر از آثار جاودان و ماندگاري است كه مي تواند در همه زمان ها مورد استفاده و استناد قرار گيرد.
محمد بهمني به حضور وزير اطلاعات در مه ولات طي سفر هيات دولت به خراسان رضوي اشاره كرد و گفت: تاكيد وزير مبني بر حداكثر كارآيي با حداقل امكانات بايد نصب‌العين مديران شهرستان قرار گيرد.
به گفته وي مسئولين بايد توجه داشته باشند كه همه اعمال و رفتارشان زير ذره بين مردم است و لذا بايد با رعايت ارزش ها و توجه به رضاي خداوند وظايف را به نحو احسن انجام دهيم.

نوشته شده توسط رضا در 11:21 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۲/۱۱

معاون استاندار در يادواره معلم شهيد و 25 شهيد دانش‌آموز مه‌ولات: هر شهيد دانش‌آموز، يك معلم است كه م

همزمان با هفته معلم، يادواره معلم شهيد ابراهيم عنصري و 25 شهيد دانش‌آموز شهرستان مه ولات در محل مسجد جامع امام خميني(ره) شهر فيض‌آباد برگزار شد.

علي مولوي حقيقي، معاون امنيتي انتظامي استاندار خراسان رضوي در اين مراسم معنوي با گراميداشت ياد و خاطره شهدا گفت: هر شهيد دانش‌آموز، يك معلم است كه مي‌تواند راه فلاح و رستگاري را به ما نشان دهد.

وي مكتب شهدا را بر گرفته از مكتب ائمه معصومين دانست و افزود: شهداي عزيز ما با تاسي از حضرت سيد الشهدا(ع) حماسه‌اي آفريدند كه آسايش و آزادي امروز ما مرهون مجاهدت آنان است.

وي گفت: شهدا در بعد ايمان و عمل نمونه‌هاي ماندگار تاريخ ما هستند.

حجت‌الاسلام و المسلمين بهمني، امام جمعه مه ولات نيز در مراسم يادواره معلم و دانش آموزان شهيد اين شهرستان با تقدير از دست اندركاران برگزاري اين يادواره، بر لزوم تبيين زندگي شهدا و اهداف بلند آنان تاكيد كرد و گفت: شهدا بر گردن ما حق بزرگي دارند و ما بايد به عنوان ادامه دهندگان راه شهدا از حرمت خون شهيدان پاسداري كنيم.

وي افزود: اگر امروز ايران اسلامي در جهان داراي اقتدار و جايگاه ويژه‌اي است، اين نتيجه جانفشاني رزمندگاني است كه با بذل جان و مال خود و ايستادگي در مقابل دشمن متجاوز اين افتخار را براي ما به وجود آورده‌اند.

فرماندار مه‌ولات نيز در ادامه با اداي احترام به مقام شامخ شهدا والامقام، برگزاري يادواره شهدا را تذكري براي بيدار شدن ما عنوان كرد و گفت: در همه كشورها كساني كه در راه دفاع از مملكت خود جان خود را فدا مي‌كند، داراي احترام و عزت هستند.

سيد حميد موسوي افزود: وقتي زندگينامه شهدا را مرور مي كنيم برخورد مي‌باليم كه نوجواناني برومند در مقابل دنياي استكبار ايستادند و عزت و احترام را براي ملت خود به ارمغان آوردند.

مدير آموزش و پروش و مسوول برگزاري يادواره نيز در گزارشي اعلام كرد: در راستاي پاسداشت مجاهدت معلم شهدا ابراهيم عنصري و 25 شهيد دانش‌آموز شهرستان يادواره شهدا برگزار شد.

عليرضا رشيد گفت: در همين راستا زندگي‌نامه و وصاياي اين شهيدان در قالب يك جلد كتاب تحت عنوان با افلاكيان منتشر گرديد.

وي برگزاري مسابقات فرهنگي، هنري و ورزشي يادواره شهدا را از ديگر برنامه‌هاي انجام شده در راستاي گراميداشت ياد و خاطره شهدا عنوان كرد.

نوشته شده توسط رضا در 11:27 |  لینک ثابت   • 

جمعه ۱۳۸۷/۰۲/۰۶

خشكسالي كم سابقه در مه ولات

شهرستان مه ولات با وسعت ٣٣٥٠ كيلومتر مربع و ارتفاع ٩٤٠ متربالاتر از سطح دريا در جنوب خراسان رضوي از خشكسالي رنج مي برد. فعاليت اصلي و غالب مردم شهرستان بر پايه كشاورزي استوار است كه تقريبا ٨٥ جمعيت شهرستان به اين امر اشتغال دارند و درآمد خود را ازاين محل كسب مي كنند. مديرجهادكشاورزي مه ولات گفت: اين شهرستان داراي هزار و ٦٩١ هكتار باغ و ٢٤هزار هكتار اراضي زراعي است كه ميزان توليدات كشاورزي آن بالغ بر ١٨٥هزار تن مي باشد.
مهندس «ساربان» افزود: تعداد واحد دام شهرستان معادل ٢٧٠هزار راس است و هر ساله پذيراي حدود ٤٠هزار راس دام مهاجر مي باشد كه از شهرستان هاي خراسان بزرگ براي تعليف به اين شهرستان كوچ مي كنند. وي افزود: متوسط بارندگي شهرستان ١٧٠ ميليمتر و حداقل درجه حرارت آن ٢٠درجه زير صفر و حداكثر حرارت ٤٠درجه است و از نظر اقليمي در طبقه گرم وخشك قرار دارد.
به گفته وي بارندگي طي چند سال اخير متاسفانه در حد نياز واقعي گياهان نبوده و ميزان بارش فصل زراعي ٨٦-٨٥ مقدار ١٥٨ ميلي متر بوده است كه با وجود اين كه از ميانگين بارش كمتر بوده اما پراكنش مناسبي داشته است به طوري كه از آبان ماه تا خرداد، همه ماهه بارش وجود داشته است.
مدير جهادكشاورزي مه ولات افزود: متاسفانه در فصل بارش ٨٧-٨٦ ميزان بارش ٨/٤٢ ميلي متر بوده است كه پراكنش همين مقدار كم، بسيار نامتناسب بوده به طوري كه در ماه هاي آبان-اسفند و فروردين حتي مقدار يك ميلي متر بارش وجود نداشته است و اين نشان از وجود خشكسالي با شدت بيشتر از سال هاي قبل در منطقه دارد. مهندس ساربان گفت: اين شهرستان در سال زراعي ٧٧-٧٦ قبل از بروز اين پديده بالغ بر ٣٢هزار تن گندم تحويل مراكز خريد داده كه در سال گذشته اين رقم به ٥/١٧ هزار تن كاهش پيدا كرده است و در سال جاري نيز به دليل وجود سرماي شديد در زمستان ٨٦ و بارندگي اندك و همچنين شروع زودتر گرما پيش بيني مي كنيم ميزان توليدات زراعي خصوصا جو و گندم كاهش شديدي داشته باشد به طوري كه بيشتر از ٤ الي ٥هزار تن گندم توسط كشاورزان تحويل مراكز خريد نخواهد شد به گفته وي مراتع نيز به دليل خشكسالي به كلي از بين رفته اند و اين امر هزينه هاي زيادي به دامداران وارد كرده است كه بايد طي چندين ماه اول سال كه دام هاي خود را در مراتع به چرا مي برند با تعليف دستي وخريد خوراك دام و ته چرزعفران روزهاي خود را سپري كنند كه اين خود منجر به خسارت شديد به دامداران شده است. وي افزود: در مجموع ميزان خسارت ناشي از خشكسالي در سال ٨٧-٨٦ شامل خسارات زراعي باغي منابع آبي دام و شيلات و همچنين عرصه هاي منابع طبيعي بالغ بر ١٨٠ميليارد ريال برآورد مي شود لذا دولت بايد سازوكارهاي مناسبي براي جبران خسارت ناشي ازخشكسالي به كشاورزان و دامداران به عمل آورد تا بتوانند اين قشر زحمت كش جامعه توان ادامه زندگي و حفظ عرصه هاي كشاورزي و دامداري خود را داشته باشند.
نوشته شده توسط رضا در 18:3 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۲/۰۵

سرپرست اداره كل هواشناسي خراسان رضوي در گفتگو با قدس مطرح كرد ؛ مبارزه با خشكسالي با طرح باروري ابره

اشاره:
خشكسالي در خراسان رضوي هر سال ابعاد جدي تري به خود مي گيرد. خشکسالی در مه ولات خراسان رضوی بارور کردن ابر ها
به گفته مسؤولان امر، كاهش بارشها در فصول پاييز، زمستان و بهار و همچنين افت منابع آب استان يك بحث اساسي است كه براي صيانت از اين منابع و همچنين راهكارهاي ذخيره سازي آبهاي فصلي و روان بايد تدابير تازه و علمي انديشيده شود.
يكي از اين طرحها كه طي سالهاي اخير سروصداي زيادي براه انداخته، طرح بارورسازي ابرها در كشور به خصوص در استانهاي خشك و نيمه خشك مانند خراسان رضوي است، تا بدين وسيله نگرانيها و دغدغه هاي مردم، كشاورزان و به خصوص مسؤولان استان از خشكساليهايي كه همچنان ادامه دارد، به حداقل برسد.
اما به عقيده سرپرست اداره كل هواشناسي خراسان رضوي، اجراي اين طرح نيازمند مهيا كردن شرايط و امكاناتي است كه تنها با همكاري و حمايت همه جانبه دولت به خصوص وزارت نيرو ميسر خواهد شد تا بارورسازي ابرها كه طرحي ملي است از مسير اما و اگر خارج شده و به مراحل كامل اجرا نزديكتر شود.
در اين راستا خراسان امروز موانع و راهكارهاي اجراي اين طرح را با دكتر حبيبي رئيس مركز ملي اقليم شناسي و سرپرست اداره كل هواشناسي خراسان رضوي در ميان گذاشته كه با هم مي خوانيم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط رضا در 19:34 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه ۱۳۸۷/۰۲/۰۳

خسارت 180 ميليارد ريالي خشكسالي به كشاورزي مه ولات

 مدير جهاد كشاورزي شهرستان مه ولات گفت: خسارتهاي ناشي از خشكسالي مه ولات در سال جاري بيش از 180 ميليارد ريال برآورد مي شود.مهندس ساربان در گفتگو با خبرنگار ما خاطر نشان كرد: فعاليت اصلي شهرستان بر پايه كشاورزي استوار است كه تقريباً 85 درصد جمعيت شهرستان به اين امر اشتغال دارند و درآمد خود را از اين محل كسب مي نمايند.وي افزود: شهرستان مه ولات داراي 17هزار و 691 هكتار باغ و 24 هزار هكتار اراضي زراعي است كه ميزان توليدات كشاورزي بيش از 185 هزار تن مي باشد.
وي تعداد واحدهاي دامي مه ولات را 270 هزار رأس عنوان كرد كه سالانه 40 هزار دام مهاجر نيز از شهرستانهاي استانهاي خراسان براي تعليف دامهاي خود به اين شهرستان كوچ مي نمايند.وي افزود: ميزان بارندگي طي چند سال گذشته در حد نياز واقعي گياهان نبوده است.ساربان گفت: مه ولات در سال زراعي  76-77 قبل از بروز پديده خشكسالي بيش از 32 هزار تن گندم تحويل مراكز خريد داده كه در سال گذشه به 17/5 هزار تن كاهش پيدا كرده است.وي گفت: مراتع نيز به دليل خشكسالي به كلي از بين رفته و اين امر هزينه هاي زيادي به دامداران وارد نموده است.

نوشته شده توسط رضا در 19:41 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه ۱۳۸۷/۰۲/۰۳

تشكيل ستاد مديريت بحران در جهاد كشاورزي خراسان رضوي؛ 5 مصوبه براي جبران خسارت سرمازدگي

روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي گفت: به دنبال بروز سرماي بي سابقه زمستان 86 كه منجر به بروز خسارات فراواني به كشاورزان و دامداران استان شد و موجب از بين رفتن بخش عمده اي از باغها و محصولات كشاورزي در مناطق مختلف استان شد، ستادي به منظور مديريت بحران در سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي تشكيل گرديد.زينلي افزود: اولين جلسه اين ستاد با حضور رئيس سازمان و شوراي معاونان سازمان به همراه مديران بردسكن، خليل آباد، كاشمر و فيض آباد در بردسكن برگزار شد.به گفته وي، در جريان سرمازدگي خسارات عمده اي به باغهاي انار، انگور، زيتون و انجير و همچنين پسته وارد شده است كه منجر به قطع بسياري از درختان در اين شهرستانها گرديده است.
وي افزود: در اين جلسه مقرر شد براي رفع مشكلات كشاورزان و دامداران از همه توان و ظرفيت سازمان دستگاههاي اجرايي در سطح استان و شهرستانها با هماهنگي استاندار و فرمانداران بهره گيري شود و راهكارهاي اجرايي به منظور جبران خسارات وارده و بررسي اقدامهاي لازم به عمل آيد و توصيه ها و راهنمايي هاي لازم به كشاورزان و دامداران براي كشتهاي جايگزين و تغيير دامداري ها از سبك به سنگين و خريد دام مازاد اين مناطق از سوي مسؤولان ذيربط به عمل آيد و همچنين به منظور كاهش خسارت وارده به دامداران مقرر شد دام مازاد آنها توسط سازمان خريداري گردد.
پيگيري لازم براي جذب و تخصيص خسارات وارده به كشاورزان و دامداران از محل اعتبارات اعلام شده دولت، ويژه خشكسالي و سرمازدگي از ديگر مصوبات اين جلسه بود.

نوشته شده توسط رضا در 0:45 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۱۳۸۷/۰۲/۰۲

مردم مه ولات ‪ ۴۲۵۰‬نامه براي رييس جمهوري نوشتند

فرماندار مه ولات گفت: در دوم دوم سفر هيات دولت به استان مردم مه ولات چهار هزار و ‪ ۲۵۰‬نامه به رييس جمهوري نوشتند.

سيد حميد موسوي روز يكشنبه به ايرنا اظهارداشت : به منظور رسيدگي به نامه‌هاي سفر، ستاد رسيدگي به نامه‌ها در شهرستان فعال شده تا در كمترين زمان ممكن با جمع آوري نامه‌ها نسبت به پردازش آنها اقدام كند.

وي گفت: در مجموع ‪ ۹‬درصد از مردم شهرستان طي اين سفر به دكتر احمدي نژاد نامه نوشتند كه از اين تعداد هشت درصد نامه‌ها جنبه شكايت و ‪۹۹/۲‬ درصد درخواست‌هاي مختلف از جمله اشتغال، تسهيلات بانكي مساعدت مالي و خسارات خشكسالي و سرمازدگي است.

فرماندار مه ولات افزود: با استناد به جمع بندي اطلاعات نامه‌هاي دريافت شده از شهرستان‌هاي استان كه توسط دفتر ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات استانداري انجام شده كمترين شكايات رسيده نامه‌هاي مردمي نسبت به كل نامه‌هاي ارسال شده مربوط به شهرستان مه ولات است.

وي با اشاره به اينكه در دور اول سفر رياست جمهوري مردم مه ولات تعداد يك هزار و ‪ ۷۷۰‬نامه به رييس جمهور نوشتند، افزود: با توجه به تمهيدات و امكانات پيش بيني شده و اطلاع رساني انجام گرفته در دور دوم سفر تعداد نامه‌هاي نوشته شده به رييس جمهور دراين شهرستان ‪ ۱۴۰‬درصد افزايش يافته است.

وي گفت: در اين سفر نيز چهار نفر از مردم مه ولات با رييس جمهور و ‪۲۵‬ نفر نيز با نمايندگان رييس جمهور ملاقات حضوري داشتند.

موسوي در خصوص نحوه رسيدگي به نامه‌هاي سفر هم اظهار داشت: نامه‌هاي پردازش شده به ادارات مربوطه ارسال و قرار شده ظرف ‪ ۱۵‬روز نتيجه اقدامات از سوي آنها به فرمانداري و افراد ذي نفع منعكس شود.

نوشته شده توسط رضا در 21:27 |  لینک ثابت   • 

یکشنبه ۱۳۸۷/۰۲/۰۱

تأمين روشنايي محور مهنه- فيض آباد

خبرنگار قدس: نخستين جلسه شوراي ترافيك استان خراسان رضوي با حضور معاون عمراني استاندار در فرمانداري مه ولات تشكيل شد.
در اين جلسه كه به منظور چگونگي اجراي تقاطع جهاد كشاورزي مه ولات در ابتداي محور فيض آباد به بجستان برگزار شد، مقرر گرديد در اين محل ميدان با مشخصات طراحي شده از سوي شهرداري فيض آباد اجرا شود.
مهندس حسين پور، معاون امور عمراني استانداري در جلسه شوراي ترافيك استان با اشاره به اهميت محور فيض آباد به بجستان در زمينه ارتباط شهرستانهاي كريدور شمال به جنوب بر تأمين روشنايي ابتداي اين محور از سه راهي مهنه تا فيض آباد تأكيد كرد و از مسؤولان راه و ترابري استان خواست تا طرح تأمين روشنايي اين محور را براي تأمين اعتبار ارائه دهند.

نوشته شده توسط رضا در 8:33 |  لینک ثابت   • 

شنبه ۱۳۸۷/۰۱/۳۱

فرماندار مه ولات : افتخار دولت نهم پاسداري از ارزش هاي شهداست

حميد موسوي در يادواره سردار شهيد علي حافظيان فر و شهداي روستاي عبدل آباد شهرستان افزود: دولت نهم مفتخر است كه رهرو راه شهدا و پاسدار ارزش هاي والاي شهدا و انقلاب اسلامي است.
وي گفت: اگر چه اداي دين در محضر شهدا ممكن نيست ولي ذكر و ياد آنان و تجليل از ايثارگري هايشان مي تواند ما را به آنان نزديك كند.
فرماندار مه ولات خاطر نشان كرد: شهدا اگرچه از ميان ما رفته‌اند، ولي ياد و خاطره آنان به زندگي ما معنا مي بخشد.
امام جمعه مه ولات نيز در اين آيين گفت: حفظ اسلام و انقلاب، گرايش به معنويت و تزكيه نفس از پيام‌هاي شهيدان به ماست كه بايد مورد توجه قرار گيرد.
محمد بهمني اظهارداشت: در سايه مجاهدت شهدا، انقلاب اسلامي در اوج قدرت و عظمت قرار دارد.
در ابتداي مراسم، شركت كنندگان در يادواره سردار شهيد حافظيان فر و 20 شهيد روستاي عبدل آباد بر مزار شهدا اين روستا حضور يافته و ضمن قرائت فاتحه و پرده برداري از يادمان شهدا، به مقام شامخ اين عزيزان اداي احترام كردند.

نوشته شده توسط رضا در 19:28 |  لینک ثابت   • 

شنبه ۱۳۸۷/۰۱/۳۱

مسابقه طناب كشي در مه ولات

در گراميداشت ياد و خاطره سردار شهيد حافظيان فر و 20 شهيد روستاي عبدل آباد مه ولات از سوي هيأت ورزشهاي همگاني اداره تربيت بدني مه ولات با همكاري دهياري و شوراي اسلامي عبدل آباد، يك دوره مسابقه طناب كشي برگزار شد.
در اين مسابقه كه با شركت 4 تيم برگزار شد تيم شهيد حداد به عنوان قهرمان مسابقه انتخاب گرديد.

نوشته شده توسط رضا در 19:19 |  لینک ثابت   • 

جمعه ۱۳۸۷/۰۱/۳۰

برگزاري نخستين جلسه شوراي آموزش و پرورش مه ولات در سال جاري

نخستين جلسه شوراي آموزش و پرورش مه ولات در سال جاري در محل مدرسه نمونه دولتي اين شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان رضوي، در اين جلسه عليرضا رشيد مدير آموزش و پرورش مه ولات از برگزاري يادواره معلم شهيد و 25 شهيد دانش آموز اين شهرستان در دهم ارديبهشت ماه سال جاري خبر داد و گفت: در گراميداشت هفته معلم ويژه برنامه هايي از قبيل تجليل از پيشكسوتان عرصه تعليم و تربيت، برگزاري همايش خيرين مدرسه ساز، برگزاري گردهمايي بزرگ فرهنگيان و نمايشگاه گنجينه شهدا برگزار مي گردد.
وي همچنين از افتتاح دارالقرآن و چند واحد آموزشي و اعزام فرهنگيان به نمايشگاه بين المللي كتاب تهران در هفته معلم خبر داد و گفت: در راستاي غني سازي كتابخانه هاي مدارس 23 هزار جلد كتاب در سال گذشته به مدارس تحويل داده شده كه در سال جاري نيز 7 هزار جلد ديگر از كتاب هاي ارزشمند در اختيار مدارس قرار     مي گيرد.
در ادامه اين جلسه معاون فرماندار مه ولات با بيان اينكه شهدا متعلق به همه جامعه هستند، برگزاري يادواره هاي شهدا را تداوم بخشيدن به راه آنان عنوان كرد.
رجبي همچنين بر همكاري همه دستگاه ها در برگزاري يادواره شهداي معلم و دانش آموز شهرستان تاكيد كرد.
وي در ادامه از سفر رياست جمهوري به استان به عنوان يك رويداد مهم ياد كرد كه منشا خير و بركات فراوان خواهد بود. 
نوشته شده توسط رضا در 20:15 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۱/۲۹

خسارت 180 ميليارد ريالي خشكسالي به كشاورزي مه ولات

مدير جهاد كشاورزي شهرستان مه ولات گفت: خسارات ناشي از خشكسالي مه ولات در سال جاري بالغ بر 180 ميليارد ريال برآورد مي‌شود.
غلامحسين ساربان ميزان بارندگي فصل 86- 85 را 158 ميليمتر اعلام كرد و اظهار داشت: متاسفانه اين رقم در فصل بارش 87-86 به 8/42 ميليمتر كاهش يافته و پراكنش همين مقدار كم، بسيار نامناسب بوده بطوريكه در ماه‌هاي آبان تا اسفند پارسال و فروردين حتي يك ميليمتر در شهرستان بارش وجود نداشته كه اين نشان از وجود خشكسالي با شدت بيشتر از سال‌هاي گذشته دارد.
وي گفت: شهرستان مه ولات در سال زراعي 77- 76 قبل از بروز پديده خشكسالي بالغ بر 32 هزار تن گندم تحويل مراكز خريد داده كه اين ميزان، در سال گذشته به 5/17 هزار تن كاهش يافته است.
وي افزود: در سال جاري نيز به دليل وجود سرماي شديد در زمستان 86 ، بارندگي اندك و همچنين شروع زودتر گرما، پيش بيني مي‌شود ميزان توليدات زراعي خصوصاً جو و گندم كاهش شديدي داشته باشد به طوري كه بيشتر از 4 تا 5 هزار تن گندم توسط كشاورزان تحويل مراكز خريد نخواهد شد.
مدير جهادكشاورزي مه ولات گفت: مراتع شهرستان نيز به دليل خشكسالي به كلي از بين رفته و اين امر هزينه‌هاي زيادي به دامداران وارد كرده كه بايد طي چند ماه اول سال، دام‌هاي خود را در مراتع به چرا مي‌بردند، با تعليف دستي و خريد خوراك دام روزهاي خود را سپري مي‌كنند كه اين خود منجر به خسارت شديد به دامداران شده است.
وي خاطرنشان كرد: در مجموع ميزان خسارت ناشي از خشكسالي در سال 87- 86 شامل خسارات زراعي- باغي، منابع آب، دام و سيلاب و همچنين منابع طبيعي بالغ بر 180 ميليارد ريال برآور مي شود.
ساربان گفت: فعاليت اصلي و غالب شهرستان، برپايه كشاورزي استوار است كه تقريباً 85 درصدد جمعيت شهرستان به اين امر اشتغال دارند و در آمد خود را از اين طريق كسب مي كنند و اين خسارات در زندگي آنان بسيار موثر است.
وي متوسط ميانگين بارندگي اين شهرستان را 170 ميليمتر عنوان كرد و گفت: حداقل درجه حرارت در مه ولات 20 درجه و حداكثر 40 درجه است و از نظر اقليمي در طبقه گرم و خشك قرار دارد كه متاسفانه ميزان بارندگي در طي چند سال گذشته در حد نياز واقعي گياهان نبوده است.
وي افزود: شهرستان مه ولات 17 هزار و 196 هكتار باغات و 24 هزار هكتار اراضي زراعي دارد كه ميزان توليدات كشاورزي بالغ بر 185 هزار تن است.
ساربان تعداد واحدهاي دامي مه ولات را 270 هزار رأس عنوان كرد كه سالانه 40 هزار دام مهاجر نيز از شهرستان‌هاي استان‌هاي خراسان براي تعليف دام‌هاي خود به اين شهرستان كوچ مي‌كنند.
نوشته شده توسط رضا در 23:33 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۱/۲۸

توليدكننده برتر خراسان رضوي امسال هيچ اناري ندارد

 مدير جهاد كشاورزي مه ولات گفت: اين شهرستان به‌عنوان توليدكننده اول انار در استان خراسان رضوي امسال بدليل سرمازدگي هيچ محصولي ندارد.

"غلامحسين ساربان" روز شنبه به‌خبرگزاري جمهوري اسلامي گفت: بالاترين ميزان انار استان در وسعت دو هزار و 300هكتار از باغات مه ولات توليد مي‌شود اما سرماي بي‌سابقه زمستان گذشته تمام درختان را خشكانده است.

وي خاطر نشان كرد: عليرغم گذشت نزديك به يك ماه از فصل بهار حتي يك درخت از باغات انار مه‌ولات سبز نشده است تا كارشناسان امكان مطالعه و ريشه يابي موضوع را دريابند.

وي با بي‌سابقه خواندن اين حجم از خسارت تصريح كرد: قطب توليد خراسان رضوي حتي براي مصرف نوبرانه خود نيز يك دانه انار ندارد.

عضو ستاد حوادث غير مترقبه مه ولات گفت: درخت انار حداكثر طاقت سرماي  15درجه زير صفر را دارد اما سرماي بي‌سابقه  27درجه زير صفر در زمستان گذشته هر گونه آمادگي قبلي را از كشاورزان گرفت .

ساربان اظهار داشت: مه ولات سالانه افزون بر  100ميليارد ريال از صادرات انار درآمد دارد اما با وضعيت پيش آمده اين رقم طي سال جاري صفر خواهد بود.

وي ادامه داد: پارسال فقط در يك روستاي مه ولات  17هزار تن بارنامه انار مرغوب و ممتاز صادر شد اما اهالي اين منطقه اكنون همچون افراد فرزند مرده در سوگ خشكيده شدن باغات خود نشسته‌اند.

مدير جهاد كشاورزي مه ولات گفت: برخي محصول نوبرانه انار مه ولات تا 500 گرم وزن و بين  6تا  10دلار ارزآوري دارد اما اين نعمت از كشاورزان گرفته شد.

وي كمترين ميزان خسارت ناشي از سرما به باغات انار مه ولات در سال جاري  550ميليارد ريال برآورد و خاطرنشان كرد: جبران اين حجم از خسارت حتي از دولت ساخته نيست اما مي‌توان با برنامه ريزي از درد و آلام كشاورزان كاست.

مه ولات در  200كيلومتري جنوب مشهد به عنوان قطب كشاورزي بالاترين ميزان توليد پسته و انار خراسان رضوي را در اختيار دارد.
نوشته شده توسط رضا در 23:27 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه ۱۳۸۷/۰۱/۲۷

سفر دولت به مه ولات موجب افتتاح 24 پروژه مهم شد

فرماندار شهرستان تازه تأسيس مه ولات خراسان رضوي گفت: همزمان با سفر هيئت دولت به خراسان رضوي، 24 پروژه با اعتبار 45 ميليارد ريال در مه ولات به بهره برداري رسيد.
حميد موسوي افزود: عمليات اجرايي فرودگاه منطقه‌اي شهيد مدرس با حضور وزير اطلاعات به‌عنوان نماينده دولت آغاز شد.
وي گفت: مركز آموزش فني و حرفه‌اي، هنرستان كشاورزي، سالن‌هاي ورزشي از جمله مهم‌ترين طرح‌هاي افتتاح شده است.
موسوي با اشاره به تشكيل ستاد استقبال از نمايندگان دولت و اطلاع رساني افزود: ورود نمايندگان دولت از طريق شوراهاي اسلامي شهر و روستا، دهياران، روحانيون و تريبون نماز جمعه به اطلاع عموم رسيد.
نماينده عالي دولت در مه ولات ادامه داد: استقبال از معاون رييس جمهور و رييس سازمان ميراث فرهنگي با حضور مردم در مسجد جامع فيض آباد انجام شد و نماينده دولت نيز با حضور در گلزار شهدا با خانواده معظم شهدا و ايثارگران ديدار كرد.
وي گفت: طي مدت زمان حضور هيئت دولت در استان 4 هزار و 250 فقره نامه در حوزه شهرستان مه ولات جمع آوري شد كه پس از بررسي توسط ستاد رسيدگي به نامه‌ها، به دستگاه‌هاي مربوط ارجاع شد.
موسوي احداث پژوهشكده پسته، احداث مجتمع پتروشيمي، اجراي عمليات آبخيزداري و احداث آموزشكده كشاورزي را از جمله 29 طرح پيشنهادي به هيئت دولت براي رشد و توسعه شهرستان خواند.
نوشته شده توسط رضا در 23:36 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۱۳۸۷/۰۱/۲۶

مسابقات ورزشي گراميداشت هفته بهداشت مدارس

خبرنگار قدس: در گراميداشت هفته بهداشت مدارس از سوي تربيت بدني آموزشگاههاي مه ولات دو مسابقه ورزشي برگزار شد.در طناب كشي مقطع متوسطه تعداد 6 تيم با هم رقابت كردند كه در پايان تيمهاي دبيرستان نام آور - علامه طباطبائي و هنرستان كشاورزي ابوسعيد اول تا سوم شدند.به همين مناسبت يك دوره مسابقه دو و ميداني نيز در سطح راهنمايي با شركت 110 دانش آموز برگزار شد.

نوشته شده توسط رضا در 19:58 |  لینک ثابت   • 

یکشنبه ۱۳۸۷/۰۱/۲۵

برگزاري كلاسهاي آموزشي براي دانش آموزان عازم حج

خبرنگار قدس: 10 نفر از دانش آموزان شهرستان مه ولات كه قرار است از سوي آموزش و پرورش به عمره مفرده اعزام شوند، در مدت يك هفته آموزشهاي لازم در اين زمينه را فرا گرفتند.معاون پرورشي آموزش و پرورش مه ولات با اعلام اين خبر گفت: اين دانش آموزان به قيد قرعه از ميان متقاضيان انتخاب شده اند.سيدمحمد ابريشمي همچنين از برگزاري راهپيمايي دانش آموزان در هفته بهداشت مدارس خبر داد و گفت: 700 نفر از دانش آموزان اين شهرستان در سطح شهر فيض آباد اقدام به راهپيمايي كرده و لزوم رعايت بهداشت براي رسيدن به جامعه اي سالم را به مردم گوشزد كردند.
نوشته شده توسط رضا در 19:55 |  لینک ثابت   • 

شنبه ۱۳۸۷/۰۱/۲۴

وزير اطلاعات: موفقيت‌هاي ايران در همه عرصه‌ها مديون خون شهداست

وزير اطلاعات در گلزار شهداي شهرستان مه‌ولات در خراسان رضوي حضور يافت و ياد و نام اين شهيدان را گرامي داشت.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، منطقه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمين محسني اژه‌اي در اين آيين خانواده معظم شهدا را مايه عزت و افتخار جمهوري اسلامي ايران دانست و گفت: موفقيت‌هاي ايران در همه عرصه‌ها، مديون خون شهدا، استقامت و پايداري خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان و ايثارگران است.

وي افزود: با وجود فشارهاي جامعه جهاني عليه ايران و تحريم‌هاي مختلف، تا كنون گام‌هاي بلندي براي پيشرفت و آباداني كشور برداشته شده و ايران به كشوري تاثيرگذار نه تنها در منطقه جهان اسلام، بلكه در نظام بين‌المللي تبديل شده است.

وزير اطلاعات همچنين با اشاره به سال نوآوري و شكوفايي، از مسوولان خواست با همدلي و همفكري يكديگر، براي پيشرفت رفاه و آباداني كشور بيش از پيش بكوشند.

محسني اژه‌اي با بيان اين كه دولت با تلاش شبانه‌روزي مي‌كوشد مشكلات مردم به ويژه در مناطق محروم را بر طرف كند، گفت: در وجه بين‌المللي نيز دولت نهم با استقامت و پايداري ثابت كرده است سر سوزني از حقوق مشروع ملت ايران كوتاه نمي‌آيد
نوشته شده توسط رضا در 23:38 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۱/۲۲

وزير اطلاعات: تغيير در كابينه دولت حتمي است

وزير اطلاعات با تاييد تغيير در كابينه دولت طي روزهاي آينده گفت: "بحث تعويض در برخي وزارتخانه‌ها وجود دارد".

غلامحسين محسني اژه‌اي روز پنجشنبه در حاشيه آيين كلنگ زني فرودگاه شهيد مدرس كه مطابق مصوبه دولت براي چند شهرستان مركزي و جنوب خراسان رضوي ساخته مي‌شود،به خبرنگاران گفت: تغييرات در كابينه دولت حتمي است.

به گزارش ايرنا وي در عين حال به زمان دقيق تعويض وزيراني كه قرار است جاي خود را به افراد جديد بدهند، اشاره‌اي نكرد.

وزير اطلاعات همچنين با رد خبر برخي سايت‌ها مبني بر تبرئه حسين موسويان سخنگوي سابق تيم مذاكره‌كننده هسته‌اي، گفت: مطابق راي دادگاه محكوميت وي تقليل يافته است و صحبتي از تبرئه نيست.

محسني اژه‌اي افزود : آن چيزي كه وزارت اطلاعات در همان ابتدا اعلام كرد و قاضي هم همين اتهام را تفهيم كرد "ارائه اطلاعات به‌بيگانگان از جمله سفارت انگليس" بود.

وي اظهار داشت : ارائه اين اطلاعات "بر خلاف مصالح و امنيت كشور" بود و "اتفاقا احراز شد" و به همين جرم موسويان در دادگاه محكوم شد.

وي گفت : قاضي دادگاه موسويان را به دو سال حبس تعليقي و پنج سال انفصال از خدمت محكوم كرده است و راي صادره تاييدكننده نظريه وزارت اطلاعات است.

وي خاطرنشان كرد: در ارتباط با پرونده موسويان " فصل الخطاب قانون است".

وزير اطلاعات همچنين با بي‌اعتبار خواندن قطعنامه ‪ ۱۸۰۳‬شوراي امنيت آن را فاقد مبناي حقوقي و منطقي خواند و تصريح كرد: "اين كار صد درصد سياسي بود".

محسني اژه‌اي خاطرنشان كرد: مردم ايران زير بار زور نخواهند رفت و شوراي امنيت با طي كردن مسير غلط قبلي به بيراهه رفته است.

وي تصريح كرد : ايران كشور قدرتمندي است و ايستادگي در مقابل نظام سلطه تحول بزرگي را رقم خواهد زد.

وزير اطلاعات به‌نمايندگي از رييس جمهور همچنين به‌شهرستان مه ولات در جنوب خراسان رضوي سفر و ضمن حضور در شوراي اداري با تعدادي از مردم اين شهرستان ملاقات عمومي داشت.

مه ولات چندي پيش با مصوبه هيئت دولت از تربت حيدريه منتزع و به شهرستان ارتقاء يافت .

نوشته شده توسط رضا در 21:39 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۱/۲۲

عمليات اجرايي احداث فرودگاه شهيد مدرس در خراسان رضوي آغاز شد

همزمان با دومين سفر هيات دولت به خراسان رضوي و با حضور وزير اطلاعات كلنگ احداث فرودگاه شهيد مدرس روز پنجشنبه در حوالي شهرستان مه ولات به زمين زده شد و عمليات اجرايي آن آغاز گرديد.

فرماندار مه‌ولات در آيين كلنگ زني اين طرح ملي به خبرگزاري جمهوري اسلامي گفت:در سفر قبلي دولت به خراسان رضوي، رييس جمهور در جمع مردم اين شهرستان دستور اختصاص ‪ ۵۰۰‬ميليون ريال اعتبار براي مطالعه احداث فرودگاه را صادر كرده بود.

سيد حميد موسوي افزود: با اتمام مطالعه و انتخاب پيمانكار عمليات اجرايي اين فرودگاه كه به مردم ‪ ۱۰‬شهرستان مركز و جنوب خراسان رضوي خدمات مي دهد، آغاز شد.

وي اظهار داشت : فرودگاه شهيد مدرس در حد فاصل تربت حيدريه - مه ولات و در نزديكي شهرستانهاي خواف ، رشتخوار ، كاشمر ، خليل آباد و بردسكن قرار دارد.

فرماندار مه ولات افزود:براي تكميل فرودگاه شهيد مدرس ‪ ۱۸۰‬ميليارد ريال اعتبار پيشنهاد شده است كه ميزان تخصيص مرحله اول آن در جلسه امشب هيات دولت در استانداري خراسان رضوي مشخص مي‌شود.

وزير اطلاعات به نمايندگي از رييس جمهور و با حضور در جمع مسوولان اجرايي مه ولات گزارش پيشرفت طرحهاي سفر قبلي رييس جمهور را بررسي كرد.

فرماندار مه ولات همچنين در گزارشي گفت:بجز فرودگاه، تمام ‪ ۱۸‬طرح سفر رييس جمهور در اين شهرستان تكميل شده است.

موسوي افزود:اعتبار طرح فرودگاه صرفا براي مطالعه بود كه با پايان آن و برگزاري مناقصه و انتخاب پيمانكار، عمليات اجرايي آغاز شد.

مه ولات در ‪ ۲۰۰‬كيلومتري جنوب مشهد قطب كشاورزي است

نوشته شده توسط رضا در 21:29 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۱/۲۲

وزير اطلاعات: مردم خواستار عدالت در رفتار دولتمردان هستند

وزير اطلاعات گفت : مردم خواستار عدالت در رفتار و درستكاري دولتمردان هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمين غلامحسين محسني اژه‌اي روز پنجشنبه در جلسه شوراي اداري شهرستان مه ولات افزود:رعايت عدالت از سوي مسوولان حتي بيش از كار و عمران براي مردم اهميت دارد.

به گزارش خبرنگار ايرنا،وي اظهار داشت:اگر عدالت در رفتار مسوولان نباشد به هر ميزان كار براي مردم انجام شود ارزشي ندارد زيرا اعتماد عمومي بيش از هر چيز مهم است.

وزير اطلاعات افزود:فشارهاي غرب و به راه انداختن جنگ داخلي و خارجي از ابتداي انقلاب تاكنون نتوانست خللي در اركان نظام پديد آورد زيرا رابطه ملت و دولت محكم بوده و است.

محسني اژه‌اي همچنين گفت:منابع كشور محدود است و همه ما بايد تلاش كنيم با امكانات موجود بهترين عملكرد را از خود بر جاي گذاريم.

وي افزود:بايد اولويت‌ها را استخراج كنيم و با منابع موجود و مديريت صحيح رو به جلو حركت و براي آباداني كشور تلاش كنيم.

وزير اطلاعات همچنين با ابراز رضايت از ضريب امنيتي بالا در خراسان رضوي گفت: هماهنگي و همدلي مردم و مسوولان همچنين آمار بالاي ايثارگران شهرستان مه ولات شايسته تقدير و مايه دلگرمي دولت است.

نماينده اعزامي رياست جمهوري به مه ولات براي بررسي نامه‌هاي مردم نيز در اين نشست، گفت:از مجموع سه هزار نامه به رييس جمهوري در اين شهرستان فقط ‪ ۱۶‬مورد قابل اجرا در محل نيست و اين نشان‌دهنده عملكرد خوب مسوولان محلي است.

محمد ناصر توسلي زاده نماينده مردم تربت حيدريه و مه ولات در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه از دولت خواستار جبران خسارت وارده ناشي از سرما و خشكسالي به كشاورزان و دامداران منطقه شد.

فرماندار مه ولات نيز گفت: تمام ‪ ۱۸‬طرح مصوب سفر اول رييس جمهور به اين شهرستان تكميل و در جريان سفر جديد به بهره برداري رسيد.

سيد حميد موسوي افزود: همچنين سال گذشته ‪ ۹۶‬ميليارد ريال اعتبار دولتي براي ‪ ۱۳۱‬طرح عمراني استاني در مه ولات هزينه شد.

وي عمده‌ترين مشكل زمان حاضر مه‌ولات را كاهش آب سفره‌هاي زيرزميني و خسارت وارده به كشاورزان و دامداران ناشي از همين عامل و سرمازدگي عنوان كرد.

مدير جهاد كشاورزي مه ولات نيز گفت: كشاورزان شهرستان طي چند روز گذشته با مراجعه حضوري و نامه‌هاي فراوان خواستار سفر وزير جهاد كشاورزي به منطقه براي بررسي مشكلات ناشي از حوادث طبيعي شدند.

غلامحسين ساربان گزارش مصوري از خسارت وارده به كشاورزان و دامداران مه ولات را تحويل وزير اطلاعات داد تا به رييس جمهوري برساند.

شهردار فيض آباد مركز شهرستان مه ولات هم در اين نشست گفت: ارتقاي اداري منطقه باعث افزايش توقعات مردمي شده است اما منابع شهرداري مانند ‪ ۲۰‬سال پيش بدون تغيير و هزينه‌ها مطابق نرخ روز است.

رضا اسدي با بيان اينكه افزايش پنج برابري قيمت قير برخي طرحهاي عمراني مه ولات را متوقف كرده است خواستار حمايت بيشتر دولت از شهرداريهاي كوچك كه فاقد درآمدهاي پايدار هستند شد.

وزير اطلاعات پس از شوراي اداري با تعدادي از مردم مه ولات ملاقات عمومي داشت و دستوراتي را براي رفع مشكلاتشان صادر كرد.

نوشته شده توسط رضا در 21:28 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۱/۲۲

باند دوم جاده فيض‌آباد بجستان بهره‌برداري شد

همزمان با سفر دوم هيات دولت به خراسان رضوي بهره‌برداري از باند دوم جاده فيض‌آباد بجستان در جنوب اين استان روز چهارشنبه با حضور وزير راه و ترابري آغاز شد.

رييس حوزه نظارت و كنترل پروژه راههاي استانهاي سه‌گانه خراسان گفت: اين جاده به طول ‪ ۹۱‬كيلومتر حد فاصل سه‌راهي مهنه، فيض‌آباد بجستان در سه قطعه از سال ‪ ۱۳۸۱‬تاكنون به انجام رسيده است.

سيد عبدالله عسكري طباطبايي افزود: براي ساخت و تكميل اين جاده بيش از ‪ ۲۵۰‬ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي هزينه شده است.

وي بيان كرد: با فعال شدن گمرگ دوغارون در مرز ايران و افغانستان و همچنين گمرك سرخس در مرز ايران و تركمنستان و گسترش مبادلات تجاري ايران و كشورهاي همسايه اين محور مهمترين محور ترانزيت كالا به مبادي جنوب كشور به ويژه بندر شهيد رجايي مي‌باشد.

او اظهار داشت: چهارخطه كردن محور فيض‌آباد بجستان علاوه بر افزايش ظرفيت آمد و شد به لحاظ تفكيك باندهاي رفت و برگشت، ايمني تردد را در طول مسير بطور كامل تامين مي‌نمايد.

نوشته شده توسط رضا در 13:0 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۱/۲۱

مشایی از سه شهر گناباد ، مه‌ ولات و تربت حیدریه بازدید می‌کند

در دومين سفر رئيس‌جمهور و هيات دولت به خراسان‌رضوي رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري كشور از سه شهر گناباد ، مه‌ ولات و تربت حيدريه بازديد مي‌كند.مشایی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در شهرستان مه ولات

به گزارش ميراث آريا(chtn)؛مصوبات دور نخست سفر حوزه ميراث فرهنگي و گردشگري رياست جمهوري به خراسان رضوي در سه شهر گناباد ، مه‌ ولات و تربت حيدريه 100 درصد انجام شده است .

اسفنديار رحيم مشايي در آستانه بازديد از اين سه شهر گفت :مصوبات سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري در خراسان رضوي پيشرفت خوبي داشته و تمامي تعهدات سازمان در اين سه شهر به طور كامل انجام شده است .

وي افزود:پس از بازديد از اين سه شهرستان توسعه كمي و برنامه‌ريزي در اين مناطق مورد بررسي قرار خواهد گرفت و تصميمات نهايي اتخاذ مي‌شود .

خاطر‌نشان‌ مي‌شود؛مشايي در اين سفر سه ملاقات عمومي با مردم خواهد داشت و گزارشي را از عملكرد برنامه‌هاي دولت طي دو سال گذشته ارائه مي‌كند.

نوشته شده توسط رضا در 14:59 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۱/۲۱

معاون رئيس جمهور: تقويت وحدت ، فلسفه اصلي سفرهاي استاني هيات دولت

رئيس سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري کشور گفت/ اصلي ترين فلسفه سفر هيات دولت به استانها تقويت وحدت است.
اسفنديار رحيم مشايي امروز در جمع مردم مه ولات رمز ماندگاري فرهنگ و تمدن اين کشور را وحدت دانست و گفت/ همين مؤلفه بزرگ موجب شد ايران اسلامي مورد توجه قرار گيرد و دشمنان در هر فرصتي در صدد از هم گسستن اين وحدت باشند.
معاون رئيس جمهور با اشاره به اينکه شهرستان مه ولات درمسير گردشگري واقع شده است ساخت يک مرکز خدمات رفاهي را در اين شهرستان ضروري دانست!! (فقط همین)

نوشته شده توسط رضا در 12:35 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۱/۲۱

محسني اژه‌اي وزير اطلاعات به مه ولات مي آید

به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي دور دوم سفر استاني هيات دولت به خراسان رضوي از امروز آغاز مي‌شود و وزار به نمايندگي از رييس جمهور با حضور در شهرستان‌هاي مختلف از نزديك در جريان پيشرفت مصوبات دوره نخست سفر و مشكلات و درخواست‌هاي مردم قرار مي‌گيرند.

برنامه سفر وزیر اطلاعات از چند روز قبل بسته و مشخص شد و امروز صبح عازم مه ولات شد.

و برنامه دیگر وزرا به شرح زیر است:

بر اين اساس صفار هرندي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به بردسكن، سعيدي‌كيا وزير مسكن و شهرسازي به تربت حيدريه، محسني اژه‌اي وزير اطلاعات به مه ولات مي رود.

همچنين دانش جعفري وزير اقتصاد عازم رشتخوار، متكي وزير امور خارجه به درگز ، زاهدي وزير علوم،تحقيقات و فناوري به نيشابور، رحمتي وزير راه عازم گناباد شده‌اند.

مصري وزير رفاه و تامين اجتماعي در قوچان و باقري لنكراني وزير بهداشت در سرخس، احمدي وزير آموزش و پرورش در تايباد، فتاح وزير نيرو در فريمان و ميركاظمي وزير بازرگاني در كلات از نزديك در جريان پيشرفت امور و وضعيت مردم قرار مي‌گيرند.

عباسي وزير تعاون هم به كاشمر، پورمحمدي وزير كشور به سبزوار ، علي آبادي رييس سازمان تربيت بدني به چناران و جهرمي وزير كار و امور اجتماعي به خليل آباد سفر كرده‌اند.

محرابيان وزير صنايع و معادن و وزير نفت هم در مشهد برنامه‌هايي خواهند داشت.

رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري رحيم مشاعي نيز به مه‌ولات، گناباد و تربت حيدريه سفر كرده و واعظ جوادي رييس سازمان حفاظت محيط زيست هم در درگز و حاج علي‌اكبري رييس سازمان ملي جوانان در فريمان، تربت جام، تايباد، خواف و رشتخوار حضور مي‌يابد.

ثمره هاشمي مشاور ارشد رييس جمهور هم درگز، قوچان و چناران و عزيزي معاون نيروي انسان رييس جمهور در نيشابور، سبزوار ، بردسكن، كاشمر و خليل آباد مروري بر شرايط اين مناطق و بررسي مسائل آنها خواهند داشت.

برقعي معاون ديگر رييس جمهور هم در تربت جام حضور خواهد داشت.

بر اساس اعلام مسوولان اين سفر دو روزه خواهد بود.

 

نوشته شده توسط رضا در 12:5 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۱۳۸۷/۰۱/۱۹

هيات دولت تاسيس پژوهشكده پسته درمه ولات را بررسي مي كند

فرماندار مه ولات گفت: شهرستان مه ولات رتبه نخست توليد پسته را در استان داراست و در دور دوم سفر رياست جمهوري تاسيس پژوهشكده پسته در اين شهرستان پيشنهاد و بررسي مي شود.

به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان رضوي، سيد حميد موسوي با بيان اين مطلب افزود: احداث مجتمع پتروشيمي، راه اندازي آموزشكده كشاورزي و احداث مجتمع فرهنگي - هنري از ديگر طرح هاي اولويت دار پيشنهادي به هيات دولت خواهد بود.

وي گفت: تامين اعتبار فرودگاه منطقه شهيد مدرس مه ولات، تخصص تسهيلات و اعتبار لازم جهت اجراي پروژه آبياري تحت فشار در سطح يك هزار هكتار و احداث ساختمان دانشگاه پيام نور از ديگر طرح هاي پيشنهادي به رييس جمهور است.

فرماندار مه ولات ادامه داد: در سطح شهرستان 40 صندوق براي جمع آوري نامه هاي مردمي اختصاص داده شده است و 27 دهياري نيز نامه هاي روستائيان را گردآوري مي كنند.

موسوي طرح هاي هادي روستايي حسن آباد و زرمهر، مركز فني و حرفه اي مه ولات، هنرستان كشاورزي فيض آباد، مجتمع آبرساني عبدل آباد و سالن هاي ورزشي خواهران و برادران را از طرح هاي آماده افتتاح همزمان با سفر رياست جمهوري به خراسان رضوي اعلام كرد.
نوشته شده توسط رضا در 22:3 |  لینک ثابت   • 

جمعه ۱۳۸۷/۰۱/۱۶

فرماندار مه ولات: 17 پروژه مصوب هيات دولت در مه ولات آماده بهره‌برداري است

فرماندار مه ولات در خراسان رضوي گفت: 17 پروژه مصوب هيات دولت در شهرستان به اتمام رسيده و آماده بهره برداري است.
   
به گزارش خبرگزاري فارس از مه ولات، حميد موسوي امروز در نخستين كارگروه اشتغال اين شهرستان افزود: اعتبار در نظر گرفته شده براي اين پروژه‌ها معادل 18 ميليارد ريال است.
وي تثبيت شن هاي روان، كمك به احداث فرودگاه شهيد مدرس، احيا و مرمت قنوات و مميزي اراضي و تفكيك مستثنيات را از جمله طرح ها با پيشرفت فيزيكي 100 درصد خواند.
اين مسئول، احداث مركز فني و حرفه‌اي دو منظوره با اعتبار 3 ميليارد ريال و احداث سالن سرپوشيده زنان و مردان هركدام با اعتبار 2 هزار و 445 ميليون ريال را از جمله طرح هاي آماده بهره‌برداري خواند.
نماينده عالي دولت در مه ولات تسطيح و آماده سازي زمين رو باز ورزشي و برنامه آبخيز داري و تهيه طرح تفضيلي در روستاها را از ديگر طرح هاي به اتمام رسيده معرفي كرد و گفت: پروژه كمك به احداث فرودگاه شهيد مدرس آماده تخصيص اعتبار 4 هزار و 600 ميليون ريالي جهت انجام عمليات اجرايي است. 
نوشته شده توسط رضا در 0:52 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۱/۱۵

فرماندار مه ولات: اسكان مسافران در مه ولات 25 درصد رشد داشته است

فرماندار مه ولات گفت: اسكان مسافران نوروزي در مه ولات نسبت به سال گذشته 25 درصد رشد داشته است.
به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان رضوي، سيد حميد موسوي با بيان اين مطلب افزود: تاكنون700 خانوار از تسهيلات تدارك ديده شده براي اسكان مسافران در مه ولات استفاده كرده اند.
وي با اشاره به توزيع مرغ منجمد و ميوه براي تنظيم بازار در شهرستان بيان داشت: گشت هاي نظارتي سازمان بازرگاني بصورت مستمر از مراكز توزيع مايحتاج مسافران بازديد مي كنند و با تخلفات برخورد جدي صورت مي گيرد.
فرماندار مه ولات با اشاره به زيباسازي شهر توسط شهرداري براي ورود مسافران در ايام نوروز افزود: در سطح شهر تابلوها و پرده نوشته هايي براي هدايت مسافران نوروزي نصب شده تا بتوانند به راحتي نيازهاي خود را در سطح شهر تامين كنند.
موسوي همچنين با اشاره به آماده باش مراكز درماني و خدماتي جهت رفاه گردشگران گفت: با توجه به شرايط مساعد جوي استقبال از جاذبه هاي گردشگري اين شهرستان نسبت به سال گذشته افزايش چشمگيري يافته است.
 
نوشته شده توسط رضا در 23:0 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۳۸۶/۱۲/۲۹

فرماندار: ايجاد اداره گردشگري در مه ولات ضروري است

شهرستان مه ولات به مرکزيت شهر فيض آباد با جمعيتي بالغ بر 47 هزار و 663 نفر در 200کيلومتري جنوب مشهد واقع شده است. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) _ منطقه خراسان، اين شهرستان از شمال به شهرستان تربت حيدريه و از شرق به شهرستان رشتخوار و خواف و از جنوب به شهرستان گناباد و بخش بجستان و از غرب به شهرستان خليل‌آباد محدود مي‌شود. ناحيه مه ولات با اقليمي بسيار مساعد و سازگار براي انواع درختان ميوه و محصولات زراعي با خاكي سرشار از مواد آلي و معدني شايد حاصلخيزترين مناطق خراسان باشد. تنوع اقليمي منطقه توليد بيش از 15نوع محصول زراعي و باغي را ميسر ساخته است؛ برخي از توليدات اين شهرستان نظير پسته و انار در بازارهاي جهاني از موقعيت مطلوبي برخوردار است. بر اساس اين گزارش در گذشته مه ولات، «ماه ولايت» ناميده مي شده که بعدها بر اثر گويش و تلفظ مردم و صيقل دادن، واژه ماه ولايت به مه ولات تبديل شده است. از جاذبه هاي گردشگري مه ولات مي توان به مزار امامزاده سيد محمد محترم، آرمگاه شاعر و عارف نامي ايراني، شيخ ابوسعيد ابوالخير واقع در روستاي مهنه، رباط هاغ و کاروانسراهاي روستاهاي زرمهر، ظهير آباد و شهر فيض آباد و منطقه ييلاقي قلعه جوق اشاره کرد. سيد حميد موسوي، فرماندار مه ولات در گفت و گو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) _ منطقه خراسان، گفت: در سال هاي اخير با توجه به بالا رفتن فرهنگ گردشگري و سفرهاي نوروزي دستگاه هاي دولتي توجه بيشتري به اين مقوله نموده اند که اعطاي سفر کارت، تخصيص بنزين ويژه سفر جهت خودروهاي شخصي و بسيج امکانات دولتي جهت سرويس دهي مطلوب به مردم از توجه دستگاه هاي دولتي به امر گردشگري است. وي با اشاره به برنامه هاي در نظر گرفته شده در شهرستان مه ولات براي نوروز 87 اذعان داشت: با توجه به اينکه مه ولات بر سر راه ارتباطي شمال به جنوب کشور قرار دارد، لذا مقرر شد در ستاد تسهيلات نوروزي شهرستان تمام امکانات و فضاهاي مناسب براي اسکان مسافران نوروزي فراهم گردد. وي تصريح کرد: مزار امامزاده سيد محمد محترم، آرامگاه شاعر و عارف نامي ايراني، شيخ ابوسعيد ابوالخير واقع در روستاي مهنه، رباط هاي و کاروانسراهاي روستاهاي زرمهر، زرندح، مياندهي، ظهير آباد و شهر فيض آباد و منطقه ييلاقي قلعه جوق از جمله جاذبه هاي گردشگري شهرستان مه ولات است. فرماندار مه ولات ادامه داد: در حال حاضر از محل اعتبارات گردشگري جهت مرمت و بازسازي رباط هاي زرمهر و فيض آباد اعتبار تخصيص يافته که در حال انجام است و براي مرمت و بازسازي بناي تاريخي فرهنگي آرامگاه ابوسعيد ابوالخير نيز در سال گذشته و در سال جاري اعتباري در نظر گرفته شده است، همچنين براي توسعه منطقه ييلاقي جوق در سال جاري اعتبارات لازم پيش بيني شده است. موسوي با بيان اينکه بخش خصوصي در طرح هاي گردشگري مه ولات سرمايه گذاري نمي کند، بيان داشت: عمده طرح هاي گردشگري شهرستان مه ولات آثار باستاني بوده که در اختيار دولت قرار دارد و سرمايه گذاري در اين حوزه غالبا از سوي دولت انجام مي شود، به جز ساخت يک مجموعه فرهنگي و مذهبي که جهت رفاه حال مسافران در حاشيه محور فيض آباد به مشهد از طرف بخش خصوصي سرمايه گذاري شده است و مورد ديگري از طرح هاي گردشگري که بخش خصوصي در آن سرمايه گذاري کند، وجود ندارد. وي اظهار داشت: البته پيشنهاد تاسيس موزه مردم شناسي مه ولات جهت تخصيص اعتبار از محل بودجه دولتي داده شده است که بخش خصوصي در آن سهيم خواهد بود. وي گفت: نتيجه عقب ماندگي مه ولات در بخش گردشگري به دليل نو پا بودن شهرستان است چرا که تا قبل از ارتقاي آن به شهرستان به مقوله گردشگري در آن توجهي نشده است. وي ادامه داد: نبود اداره ميراث فرهنگي و گردشگري از کمبودهاي بخش گردشگري مه ولات مي باشد به طوري که استقرار اين اداره در شهرستان موجب خواهد شد بتوانيم با تنظيم برنامه هاي کوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت تحولي را در عرصه گردشگري مه ولات به وجود آوريم. فرماندار مه ولات خاطرنشان کرد: موقعيت جغرافيايي شهرستان که محل اتصال استان هاي جنوبي به استان هاي شمالي و شرقي کشور و همچنين مسير زايران امام رضا(ع) مي باشد، باعث شده است که مسافران زيادي وارد شهرستان مه ولات شوند. وي با اشاره به اينکه تعداد جاذبه هاي کم گردشگري مه ولات قطعا مورد نظر گردشگران مي باشد، خاطر نشان کرد: بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهرستان مه ولات کاملا رايگان مي باشد.
نوشته شده توسط رضا در 9:18 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۳۸۶/۱۲/۲۹

در ايام نوروز؛ 50 مدرسه در مه ولات آماده اسكان مسافر است

خبرگزاري فارس: مسئول ستاد تسهيلات نوروزي فرمانداري مه ولات خراسان رضوي گفت: بيش از 50 مدرسه با ظرفيت پذيرش يك هزار مسافر آماده پذيرايي از مسافران نوروزي است. به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، حسن اسلامي امروز در آغاز فعاليت اين ستاد افزود: در شرايط اضطراري از اردوگاه ها، حسينيه ها و تكايا نيز براي اسكان زائران استفاده مي كنيم. وي ادامه داد: براي كليه صنوف شيفت در نظر گرفته شده تا مردم مايحتاج خود را به آساني تهيه كنند. اسلامي با اشاره به چاپ بروشورهاي معرفي جاذبه هاي گردشگري مه ولات و توانمندي هاي اين شهرستان گفت: آرامگاه ابوسعيد ابوالخير از جمله جاذبه هاي گردشگري مه ولات است. مسئول ستاد تسهيلات نوروزي مه ولات از تامين امنيت پارك ها و ميادين و اماكن اقامتي توسط نيروي انتظامي خبر داد و افزود: اداره برق موظف شده است روشنايي اين اماكن را به نحو مطلوب تامين كند.
نوشته شده توسط رضا در 9:4 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۱۳۸۶/۱۲/۲۷

تمامي نامه هاي مردم به رئيس جمهور در سفر به مه ولات پاسخ داده شد

فرماندار مه ولات گفت: به تمامي نامه هاي ارسالي مردم براي رياست محترم جمهوري در سفر هيات دولت به مه ولات پاسخ گفته شد.
به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان رضوي، سيد حميد موسوي با بيان اين مطلب افزود: در مجموع يك هزار و 480 نامه از سوي مردم به رئيس جمهور ارائه شد كه 80 درصد پاسخ مثبت گرفتند.
وي ادامه داد: 20 درصد از نامه ها به دليل نامعلوم بودن فرستنده نامه و يا ابراز احساسات و پيشنهادي بودن محتوا قابل پاسخگويي نبود. 

فرماندار مه ولات در خصوص روند پاسخگويي به نامه هاي مردمي اظهار داشت: نامه ها پس از بررسي درخواست، به سازمان مربوطه ارجاع داده شده يا به اداره كل مربوط در استان و يا وزارت خانه ارسال و پاسخ آن به فرستنده نامه ارائه شده است.

نوشته شده توسط رضا در 7:59 |  لینک ثابت   • 

جمعه ۱۳۸۶/۱۲/۲۴

مردم مه ولات از آغازين ساعات راي گيري به پاي صندوقهاي اخذ راي آمدند

فرماندار مه ولات گفت: 24مردم مه ولات از آغازين ساعات راي گيري به پاي صندوقهاي اخذ راي آمدند.
به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان رضوي، سيد حميد موسوي با بيان اين مطلب افزود: 9 شعبه ثابت شهري و 32 شعبه ثابت روستايي در شهرستان آماده دريافت آراي مردم هستند.
وي همچنين از ايجاد 2 شعبه سيار براي جمع آوري آراي شهروندان در نقاط دور دست شهرستان خبر داد.
فرماندار مه ولات تصريح كرد: در انتخابات هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي 9 نفر در حوزه انتخابيه تربت حيدريه و مه ولات به رقابت مي پردازند.

وي ادامه داد: تمهيدات لازم جهت برگزاري هرچه باشكوهتر انتخابات انجام شده و مسئولان شهرستان در مقاطع مختلف از مردم براي شركت گسترده در انتخابات دعوت كرده اند.

نوشته شده توسط رضا در 21:0 |  لینک ثابت   • 

جمعه ۱۳۸۶/۱۲/۲۴

ابلو فرش ابریشمی یا ضامن آهو در مشهد رونمایی شد

تابلو فرش ابریشم با عنوان یا ضامن آهو در نخستین جشنواره سراسری عرضه تولیدات زنان روستایی کشور در مشهد رونمایی شد . به گزارش ايونا ،زهرا حقیقی مدیر عامل شرکت تعاونی روستایی شهید باهنر مه ولات صبح امروز در حاشیه نخستین نمایشگاه عرضه تولیدات زنان روستایی کشور در مشهد در گفتگو با خبرنگاران در مشهد افزود: این تابلو فرش از نوع ابریشم خالص بوده که برای بافت آن از پنج هزار گره استفاده شده است . مدیر عامل شرکت تعاونی روستایی شهید باهنر مه ولات افزود: در تابلو فرش یا ضامن آهو که برگرفته از آثار استاد فرشچیان است 130 رنگ دیده می شود و نوع بافت آن ترکی است . وی اظهار داشت: تابلو فرش مذکور به صورت یک روبافته شده و هزینه اولیه آن 10 میلیون ریال است . حقیقی افزود: هم اینک شرکت تعاونی روستایی شهید باهنر 70 نفر عضو زن دارد . این تابلو فرش را دو بافنده جوان به نام های مریم باقری و مریم عباسی در ابعاد 5/1 متر و 75 سانتی متر ساکن روستای خیر آباد شهرستان مه ولات در خراسان رضوی به مدت دو ماه بافته اند .
نوشته شده توسط رضا در 9:1 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه ۱۳۸۶/۱۲/۲۳

ارائه برنامه هاي فرهنگي ادارات مه ولات تا پايان اسفند ماه

فرماندار مه ولات گفت: برنامه هاي فرهنگي ادارات در مه ولات تا پايان اسفند ماه ارائه مي شود.
به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان رضوي، سيد حميد موسوي در دومين جلسه شوراي فرهنگ عمومي   مه ولات با بيان اين مطلب افزود: ادارات شهرستان موظف شده اند تا برنامه هاي فرهنگي خود براي سال 87 را بايد تا پايان سال جاري به شوراي فرهنگ عمومي ارائه كنند.
وي با اشاره به اهميت مباحث فرهنگي در سطح شهرستان بر ضرورت بحث و بررسي و تصويب برنامه هاي فرهنگي در سطح شهرستان تاييد كرد.
موسوي شناخت آسيب هاي فكري و فرهنگي را ضروري خواند و خواستار توجه جدي به اين بخش شد.
موسوي در اين جلسه بر  پيگيري استقلال سازمان تبليغات اسلامي شهرستان و تسريع در احداث حوزه علميه و تقويت تشكل هاي مذهبي مه ولات تاكيد شد.
شايان ذكر است جلسه شوراي فرهنگ عمومي مه ولات با رياست امام جمعه و معاونت فرماندار هر ماه يك بار برگزار مي شود.

نوشته شده توسط رضا در 20:59 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۳۸۶/۱۲/۲۲

گفتمان ديني جوان با موضوع آسيب هاي اجتماعي در عبدل آباد مه ولات برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي : اين گفتمان با حضور 80 نفر از دانش آموزان و دبيران دبيرستانهاي پسرانه برگزار شد .

علي پور سرپرست اداره تبليغات اسلامي مه ولات در اين گفتمان پيرامون اهداف سازمان تبليغات اسلامي در برگزاري اين گفتمانهاي ديني مطالبي عنوان كرد و گفت : نسل جوان ما ، نسل پويا ، پژوهشگر و داراي اعتقاد ديني هستند و اين امر دشمنان را مايوس مي كند.

نوشته شده توسط رضا در 8:17 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه ۱۳۸۶/۱۲/۲۱

24 بازرس بر روند برگزاري انتخابات در مه ولات نظارت مي كنند

فرماندار مه ولات گفت: 24 بازرس بر روند برگزاري انتخابات مجلس هشتم در مه ولات نظارت مي كنند.
به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان رضوي، سيد حميد موسوي با بيان اين مطلب و با اشاره به تعداد شعب اخذ راي در شهرستان مه ولات افزود: 9 شعبه ثابت شهري  و 32 شعبه ثابت روستايي آماده دريافت آراء مردم هستند.
وي همچنين از ايجاد 2 شعبه سيار براي جمع آوري آراي شهروندان خبر داد.
موسوي بيان داشت: اعضاي شعب و نمايندگان فرماندار آموزش هاي لازم جهت انجام امور مربوط به انتخابات را فرا گرفته اند و جلسه توجيهي و آموزشي بازرسان و سربازان نيز برگزار شده است.
فرماندار مه ولات تصريح كرد: در انتخابات هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي 10 نفر در اين حوزه انتخابيه به رقابت مي پردازند.
وي ادامه داد: تمهيدات لازم جهت برگزاري هرچه باشكوهتر انتخابات انجام شده و مسئولان شهرستان در مقاطع مختلف از مردم براي شركت گسترده در انتخابات دعوت كرده اند. 

نوشته شده توسط رضا در 21:2 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۱۳۸۶/۱۲/۲۰

برگزاري كارگاه آموزشي توجيهي بازرسان انتخابات در مه ولات

به منظور تقويت و كارآمد كردن سيستم هاي كنترل و بازرسي انتخابات، كارگاه آموزشي بازرسان و سر بازرسان هشتمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در شهرستان مه ولات برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان رضوي، در اين كلاس آموزشي فرماندار مه ولات، ستادهاي بازرسي را چشم بيدار مسئولان اجرايي انتخابات دانست و گفت: ما مسئوليت برگزاري سالم انتخابات را داريم زيرا امانتداري از راي مردم رسالت سنگيني است كه در اين مقطع حساس بر عهده ما گذاشته شده است.
سيد حميد موسوي با اشاره به اينكه ستاد بازرسي تشكيلاتي است كه وزارت كشور براي نظارت بر اعمال مجريان انتخابات داير نموده است، بيان داشت: بازرسان بايد در روز اخذ راي، پيشگيري از وقوع تخلف را در دستور كار خود قرار دهند.
همچنين در اين جلسه رييس ستاد بازرسي شهرستان مه ولات نيز اعلام كرد: 60 نفر بازرس و سربازرس در انتخابات مجلس هشتم در شعبه هاي اخذ راي در اين شهرستان همكاري خواهند داشت.
غلامحسين ساربان پيشگيري، ثبت و مستند سازي تخلفات انجام گرفته را از جمله وظايف بازرسان عنوان كرد و گفت: با تلاش همكاران در ستاد يازرسي شهرستان به اميد خدا شاهد انتخاباتي سالم و پرشور خواهيم بود.

نوشته شده توسط رضا در 21:3 |  لینک ثابت   • 

یکشنبه ۱۳۸۶/۱۲/۱۹

200 هكتار زمين در مه ولات بيابان زدايي مي شود

فرماندار مه ولات گفت: تا پايان سال جاري  200 هكتار زمين در مه ولات بيابان زدايي مي شود.
به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان رضوي، سيد حميد موسوي در مراسمي كه به مناسبت هفته منابع طبيعي برگزار شد، با بيان اين مطلب افزود: اعتبار اين طرح 760 ميليون ريال بوده است.
وي ادامه داد: با توجه به كويري بودن شهرستان و به دليل افت شديد سفره هاي آب زير زميني، توجه جدي به    بيابان زدايي امري ضروري است.
موسوي ادامه داد: علاوه بر كشت نهال هاي جديد بايستي در حفظ و نگهداري نهال هاي موجود نيز توجه ويژه شود.
در اين مراسم بهروز فتحي مقدم، رييس اداره منابع طبيعي مه ولات نيز گفت: در طول هفته منابع طبيعي امسال 40 هزار اصله نهال از گونه هاي كاج، سرو، اقاقيا و زبان گنجشك غرس مي شود.
فتحي مقدم ادامه داد: تاكنون در راستاي بيابان زدايي و حفظ و احياء مراتع يك هزار و 50 هكتار از اراضي شهرستان بذر پاشي و نهال كاري شده است.
در اين مراسم كه با حضور امام جمعه و مديران شهرستان برگزار شد بصورت نمادين نهال هايي در شهرك صنعتي مه ولات و پارك جنگلي روستاي علي آباد كاشته شد.

نوشته شده توسط رضا در 21:4 |  لینک ثابت   • 

جمعه ۱۳۸۶/۱۲/۱۷

مراسم روز درختكاري در شهرک صنعتي مه ولات برگزار گرديد

همزمان با 15 اسفند ماه ، روز درختکاري ، شهرک صنعتي مه ولات با اجراي اين مراسم به احياي طبيعت پرداخت
مراسم روز درختکار ی در شهرک صنعتی مه ولات
به گزارش روابط عمومي شرکت شهرکهاي صنعتي خراسان رضوي ، در مراسم روز درختکاريشهرستان مه ولات كه با حضور امام جمعه، فرماندار، مسئوليين محلي شهرستان مه ولات ومديران شرکت شهرکهاي صنعتي خراسان رضوي برگزار شد ، تعداد 300 اصله نهال کاج به صورت سمبوليک در کمربند سبز شهرک صنعتي مه ولات غرس گرديد.

شايان ذکر است که هم اکنون پروژه احداث فضاي سبز ، گلکاري وپرچين کاري آيلند ورودي شهرک صنعتي مه ولات با اعتبار 250 م?ليون ريال در حال انجام است که تا پايان اسفند ماه سالجاري به بهره برداري خواهد رسيد
نوشته شده توسط رضا در 17:45 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه ۱۳۸۶/۱۲/۱۶

مه ولات رتبه سوم اجراي كيفي پروژه هاي عمراني استان را كسب كرد

فرماندار مه ولات گفت: اين شهرستان توانسته در سطح استان رتبه سوم اجراي كيفي پروژه هاي عمراني را كسب كند.
به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان رضوي، سيد حميد موسوي در جمع اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستاهاي مه ولات افزود: اين مهم به همت تلاش و وحدت مسئولان شهرستان و همدلي آنان به دست آمده است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نزديكي انتخابات مجلس هشتم خاطر نشان كرد: انتخابات فرصتي است كه بايستي طي آن افراد خدوم و پرتوان و متعهد براي خدمت بي منت به مردم انتخاب شوند.
موسوي اظهار داشت: شوراهاي اسلامي بايد مردم را تشويق و ترغيب كنند تا در اين عرصه مهم نيز همچون گذشته حضوري گسترده داشته باشند.
فرماندار مه ولات همچنين در خصوص وظايف و رسالتي كه بر عهده شوراهاست تاكيد كرد: شوراها بايد به اين باور برسند كه مردم يك تكليف سنگين بر دوش آنها گذاشته اند كه بايد با صداقت و امانتداري در جهت خدمت به مردم كار و تلاش كنند.
فرماندار مه ولات به اعضاي شوراهاي شهرستان توصيه كرد از ورود به بحث هاي سياسي پرهيز نمايند و با بهره گيري از همه ظرفيتها، از فرصتي كه مردم به آنان به عنوان خادم خود به آنها داده اند، حداكثر استفاده را بنمايند.

نوشته شده توسط رضا در 21:5 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۳۸۶/۱۲/۱۵

نخستين يادواره زنان ايثارگر مه ولات در محل سالن ورزشي بانوان اين شهرستان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان رضوي، فرماندار مه ولات در اين يادواره با اشاره به نقش كليدي بانوان در عرصه هاي مختلف نظام، خاطر نشان كرد: شخصيت هاي بزرگ تاريخ اسلام از دامن مادران مومن و پاك برخاسته اند.
 سيد حميد موسوي افزود: علاوه بر مجاهدت بانوان در طول دفاع مقدس، ايثارگري همسران شهداء و جانبازان در حال حاضر نيز قابل تقدير است.
 امام جمعه مه ولات نيز در اين يادواره گفت: وقتي تاريخ اسلام را مرور مي كنيم مي بينيم كه نخستين شهيد عالم اسلام يك زن بوده و اولين مدافع ولايت حضرت امير المومنين (ع) نيز يك بانوست كه نشان دهنده نقش بسيار مهم بانوان در تاريخ اسلام است.
 حجت الاسلام والمسلمين بهمني افزود: حضور بانوان در طول جنگ تحميلي و دفاع مقدس نيز قابل توجه است و بانوان دوش به دوش مردان در راه دفاع از نظام و انقلاب ايثارگري كرده اند.
 گفتني است در پايان از زنان ايثارگر شهرستان تجليل شد.

نوشته شده توسط رضا در 0:40 |  لینک ثابت   • 
مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر